Vegetarische wijn

Vegetarische wijn is wijn gemaakt zonder dierlijke bestandsdelen. Dierlijke bestandsdelen? Wijn wordt toch gemaakt van druiven? Ja, zeker, maar toch komt er soms dierlijk materiaal aan te pas. In de wijnkelders worden soms dierlijke bestandsdelen gebruikt om de wijnen te klaren. Veel biologische wijn wordt zonder dierlijke producten gemaakt. Hoe zit dat nu precies? Wat is vegetarische wijn? Hieronder een toelichting.

Wat is vegetarische wijn?

Wijn wordt gemaakt van druiven, maar voor het klaren van wijnen worden soms dierlijke bestandsdelen als eiwit of gelatine gebruikt. Wijnen die zonder deze middelen worden geklaard - of simpelweg niet worden geklaard - kan je vegetarische wijn noemen.

Vegetarische wijn in ons assortiment

Op dit moment kunnen we met zekerheid zeggen dat wijnen van het Zuid-Afrikaanse wijnhuis Stellar Organics vegetarisch zijn. Voor de andere wijnen doen we momenteel onderzoek en we hopen hier binnenkort te melden welke wijnen ook geschikt zijn voor vegetariërs.